اخبار موتور سیکلت

موتورسیکلت‌های رسوبی از پارکینگ‌های ایلام ترخیص می‌شوند

به گزارش یدکی مارکتز، سرهنگ ابوالفضل کهزادی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان ایلام اظهار داشت: در راستای اجرای فرمان و فتوای مقام معظم رهبری و تاکید معظم له مبنی بر تحویل هرچه سریعتر موتورسیکلت‌های توقیفی به مردم و به جهت جلوگیری از ضرر و زیان اموال عمومی و انباشت موتورسیکلت‌های رسوبی و غیر رسوبی در توقفگاه، دستورالعملی در این خصوص تهیه و جهت اجرا به پلیس راهور استان‌ها ابلاغ شده است.

او  افزود: بر اساس این دستورالعمل مالکان موتورسیکلت‌های توقیفی می‌توانند با همراه داشتن کارت ملی خود و اسناد موتورسیکلت به پلیس+۱۰ و یا برنامه کاربردی” پلیس من “و در صورت لزوم یگان توقیف کننده مراجعه و درخواست ترخیص موتور سیکلت خود را ثبت و تسلیم مرجع مربوطه کنند.

سرهنگ کهزادی در ادامه به الزامی بودن مدارک مورد نیاز جهت ترخیص اشاره و خاطرنشان کرد:علاوه بر حضور مالک و متصرف قانونی و ارائه مدارک موتورسیکلت شامل سند مالکیت (برگ سبز) کارت موتور، سند کارخانه سازنده و بیمه نامه شخص ثالث الزامی می‌باشد.

او در خصوص سایر امتیازات در نظر گرفته شده برای صاحبان موتورسیکلت‌های رسوبی تصریح کرد: موتورسیکلت‌های که فاقد پلاک یا بیمه نامه شخص ثالث و همچنین فاقد گواهینامه رانندگی باشند می‌توانند با سپردن تعهد نامه مبنی بر عدم استفاده تا زمان شماره‌گذاری و اخذ بیمه شخص ثالث، نسبت به ترخیص وسیله نقلیه خود اقدام کنند.

سرهنگ کهزادی ادامه داد : با عنایت به این که برابر قانون سن تردد برای موتورسیکلت‌ها ۸ سال می‌باشدلذا شرط ترخیص برای اینگونه موتورسیکلت‌ها مدت مذکور می‌باشد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان بیان داشت: مالک و نماینده قانونی وی در زمان ترخیص ملزم به پرداخت کلیه هزینه‌های قانونی شامل جریمه‌های رانندگی و هزینه انتقال و پارکینگ می‌باشد.

سرهنگ ابوالفضل کهزادی با اشاره به محدود بودن زمان اجرای این طرح، گفت:مالکان موتورسیکلت‌های رسوبی به منظور بهره مندی از مزایای این طرح دو ماه فرصت دارند جهت ترخیص وسیله نقلیه خود اقدام کنند.

او در پایان یادآور شد:مطابق آماراستخراجی پلیس راهور استان ترخیص ۴ هزار و ۴۰۹ دستگاه موتورسیکلت رسوبی در پارکینگ‌های استان موجود و شرایط ترخیص را دارا می‌باشند.

زودتر از دیگران از اخبار کارآفرینی باخبر شوید

برچسب هاایلام پلیس موتورسیکلت توقیفى

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا