اخبار موتور سیکلت

موتورسوارها، سهم ۵۸ درصدى تصادفات در خوزستان را دارند

به گزارش موتورسيكلت نيوز، سرهنگ جمشيدى گفت: از مجموع تصادفات وسایل نقلیه، موتورسیکلت‌ها ۵۸ درصد را به خود اختصاص داده اند که ۴۶ درصد از این تصادفات منجر به فوت ختم و ۱۳ درصد دچار نقص عضو شده اند.

کلاه ایمنی طرفدار ندارد

وى بیان کرد: ۶۵ درصد از راکبان موتور سیکلت از کلاه ایمنی استفاده نمی‌کنند و از ۳۵ درصدی که استفاده کرده اند، کلاه ایمنی توانسته جان ۲۷ درصد از افراد را از مرگ حفظ کند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان خوزستان در خصوص جرائم موتور سواران اظهار داشت: در جرائم موتور سیکلت‌ها نسبت به پارسال شاهد کاهش ۲۱ درصدی جریمه‌ها هستیم.

این مقام مسئول به الزام بیمه کردن موتور سیکلت زمان توقیف آن اشاره و تصریح کرد: با همکاری فرهنگ ترافیک راهور استان، ستاد ترخیص، رادیو و رسانه‌های اجتماعی توانستیم نکات مهم درخصوص فواید بیمه را به طور مستمر به موتورسواران آموزش دهیم.

سرهنگ منصور جمشیدی در ادامه گفت: موتور سیکلت برای یک نفر راکب پشی بینی شده و سوار کردن ترک نشین بسیار خطرناک بوده و در واقع بازی با جان سرنشین و راکب است.

او ضمن توصیه موتور سواران به استفاده از کلاه ایمنی استاندارد، بیان کرد: راکبان موتورسیکلت برای تردد در شب حتما از سالم بودن چراغ‌های جلو، عقب و راهنما اطمینان حاصل کرده و از حمل بار غیر متعارف و رانندگی در پیاده رو‌ها خودداری کنند.

سرهنگ جمشیدی اظهار کرد: با توجه به اینکه موتورسیکلت وسیله نقلیه استانداردی نیست و قابلیت آسیب دیدگی راکب بسیار بالاست، باید با سرعت مطمئنه حرکت کرده و از انجام حرکات خطرناک پرهیز کنند.

زودتر از دیگران از اخبار کارآفرینی باخبر شوید

برچسب هاخوزستان موتورسوارى

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا