اخبار موتور سیکلت

مجازات حبس برای مالکان موتورسیکلت‌های پلاک مخدوش

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور گفت: هیچ گذشتی برای مالکان خودرو و موتورسیکلتی که پلاک خود را مخدوش کنند، در کار نخواهد بود و به مقامات قضایی معرفی خواهند شد.

به گزارش یدکی مارکتز، سردار سرتیپ هادیانفر در حاشیه پاسخگویی به مردم در سامانه ۱۹۷ ناجا گفت: مالکان هر خودرو و موتورسیکلتی که اقدام به مخدوش کردن پلاک خود کنند مجازات حبس دارند و سه طرح ویژه در این خصوص اجرا کردیم و با متخلفان به شدت برخورد شده و برابر گزارش‌هایی که تازه ارسال شده اینگونه تخلف‌ها بسیار کاهش پیدا کرده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور گفت: در بررسی مشکلات مردم در سامانه ۱۹۷ ناجا یکی از موضوع‌هایی که بیشتر از سوی مردم به صورت تلفنی مطرح می‌شد تشکرمردم در خصوص دستور دادستان کل کشور نسبت به اینکه سند خودرو سند قطعی مالکیت محسوب می‌شود، بود که مردم بسیار تشکر کردند.

وی در خصوص شمارگذاری و حجم بالای مراجعات برای نام نویسی در سیستم شماره گذاری گفت: مراکز شماره گذاری براساس قانون بایستی در شرایط قرمز تعطیل می‌شد، اما با هماهنگی وزارت کشور و وزارت بهداشت مراکز با ۵۰ درصد ظرفیت در حال فعالیت هستند و بایستی مردم در خصوص نوبت گرفتن کمی صبور باشند و ما به مدت دو ساعت نیز بر فعالیت مراکز شماره گذاری اضافه کردیم.

وی در خصوص احراز محل سکونت که بایستی مالکان خودرو بگیرند هم افزود:​در بحث نوشماره می‌بایست نمایندگی‌ها یا دفاتر پلیس + ۱۰ اعلام کنند، اما در خصوص نقل وانتقال بایستی متقاضیان به مراکز تعویض پلاک بروند، گرچه در یک ماه آینده تمامی این مراحل از طریق سامانه راهور ۱۲۰ انجام خواهد شد.

پایان پیام/

زودتر از دیگران از اخبار کارآفرینی باخبر شوید

منبع

خبرگزاری صدا و سیما

برچسب هاپلاک پلاک مخدوش پلاک موتورسیکلت پلیس راهور زندان سردار سرتیپ هادیانفر مراجع قضایی

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا