اخبار موتور سیکلت

طرح تام برای تولید موتورسیکلت های برقی

به گزارش موتورسيكلت نيوز، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان با بیان اینکه سامانه جامع تشکل های مردم نهاد در ۴ فاز اجرا می شود، گفت: شناسنامه دار کردن تشکل ها، تکمیل اطلاعات شناسنامه ای، پروژه های دوگانه کاربردی و ساماندهی مددجویان مراحل اجرایی این سامانه است.

سیدمحسن سجاد شامگاه دوشنبه- ۲۲ اردیبهشت در کارگروه اجتماعی، بانوان، سلامت و خانواده استانداری اصفهان و رونمایی از سامانه جامع تشکل های مردم نهاد اصفهان که با حضور معاون مشارکت های سازمان امور اجتماعی کشور برگزار شد، اظهار کرد: طی یک سال گذشته که در خدمت مردم استان اصفهان بوده ام این اصل که پدیده های اجتماعی را باید با پیوست فرهنگی دنبال کنیم مدنظر قرار داده و با پافشاری بر این اصل فعالیت ها را دنبال کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه حداقل ۲۰ جلسه با هیأت های اندیشه ورز استان برگزار و بر خانواده محور بودن کارها تاکید داشته ایم، افزود: میثاق نامه ای تهیه کردیم که اصفهان پایلوت آن در کشور است و اولین اقدام ما راه اندازی دفاتر تسهیل گری در سال گذشته بود، همچنین تفاهم نامه ۴ جانبه ای با شهرداری و شورای شهر منعقد کردیم.

سجاد افزود: طرح تام که طرحی چندمنظوره است و با جهش تولید سنخیت دارد را قرار است با هماهنگی دستگاه های اجرایی برای تولید موتورسیکلت های برقی دنبال کنیم.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان در ادامه با بیان اینکه شناسنامه به روزی از سازمان های مردم نهاد استان نداریم، تصریح کرد: در مورد آمار خیریه ها و سمن ها نمی توانم عدد و رقم مشخصی اعلام کنم، اما با فعالیت سامانه جامع سازمان های مردم نهاد که طرحی چندمنظوره است از اقدامات موازی جلوگیری شده و می تواند مدل کشوری باشد تا این سازمان ها وضعیتی مثل صندوق های قرض الحسنه پیدا نکنند.

وی در ادامه به تشریح سامانه جامع تشکل های مردم نهاد پرداخت و گفت: در کنار مزایایی که تشکل های مردم نهاد دارند، آسیب هایی هم وجود دارد، به همین خاطر نیاز به سامانه ای داشتیم که سه ویژگی آمارگیری به روز، امکان استعلام تخصصی و عمومی و نظارت تخصصی و همه جانبه را داشته باشد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان ادامه داد: سامانه جامع تشکل های مردم نهاد ۶ بایسته دارد که از جمله شمولیت، انحصاری بودن، دسترسی آنلاین، الزام ثبت نام و ثبت تغییرات و مرجعیت کاربردی است.

سجاد با بیان اینکه سامانه جامع تشکل های مردم نهاد در ۴ فاز اجرا می شود، تصریح کرد: شناسنامه دار کردن تشکل ها، تکمیل اطلاعات شناسنامه ای، پروژه های دوگانه کاربردی و ساماندهی مددجویان مراحل اجرایی این سامانه است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان با بیان اینکه هر تشکل چهار خدمت در این سامانه می گیرد، اظهار کرد: این خدمات شامل پورتال اختصاصی، پوشش خبری، احراز اصالت هویتی و کاهش هزینه هاست.

وی مزایای این سامانه را حاکمیت نهادینه سازی تولی گری، سازماندهی موضوعات، پیشگیری از ایجاد مسائل سیاسی و امنیتی، نظارت مستمر بر تشکل های مردم نهاد، رصد به روز وضعیت تشکل ها و کاهش هزینه های ارتباطی با تشکل ها دانست و افزود: یکی از اهداف ما این است که پالایشی کرده و شناسنامه ای از تشکل ها و سازمان های مردم نهاد تهیه کنیم تا تمام موارد فعالیت این تشکل ها روشن شود و بعد از آن برنامه ریزی و آموزش آنها را دنبال کنیم.

انتهای پیام

زودتر از دیگران از اخبار کارآفرینی باخبر شوید

برچسب هاMotorcycle NGO سازمان مردم نهاد طرح تام موتورسیکلت برقى

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا