اخبار خودرو

توقف تولید 5 محصول ایران خودرو

به گزارش «یدکی مارکتز» به نقل از اقتصاد نیوز،گزارش وزارت صمت نشان می دهد: تولید پنج محصول در ایران خودرو متوقف شده است. پژو 206 تیپ پنج،سمند سورن، پژو پارس و 207 دستی در کنار رانا پنج محصولی هستند که در تیر تولید نشده اند.
5 محصول ایران خودرو از لیست تولید این خودروساز خط خوردند. بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط وزارت صمت ایران خودرو تولید 5 محصول سواری خود را در تیرماه سال جاری متوقف کرده است.
این 5 محصول سال گذشته تا پایان تیرماه در خطوط تولید این خودروساز حضور داشتند اما امسال تولیدشان متوقف شده است.
نخست:بی تردید در سرلیست خودروهای متوقف شده در اولین ماه تابستان پژو 206 تیپ 5 قرار دارد.آمارهای وزارت صمت نشان می دهد ایران خودرویی ها طی 4 ماهی که از سال جاری می گذرد حتی یک دستگاه از این خودروی جوان پسند را تولید نکرده اند.
در حالی تولید پژو 206 تیپ 5 در خطوط تولید ایران خودرو صفر شده است که سال گذشته این خودروساز تا پایان اولین ماه از فصل تابستان در مجموع بیش از 6 هزار و 250 دستگاه از این محصول پرطرفدار خود را تولید کرده بود.
دوم:غول آبی جاده مخصوص در سایت تبریز خود نیز تولید سمند سورن ELX رو متوقف کردند. سال 99 آبی های جاده مخصوص در بازه زمانی یاد شده تولید بیش از هزار و 300 دستگاه از این محصول را نهایی کردند.
سوم:پژو پارس LX با موتور TU5 و گیربکس اتوماتیک نیز از لیست تولید ایران خودرو طی 4 ماه ابتدایی سال جاری خط خورده است.آبی های جاده مخصوص پیش تر تولید این محصول اتوماتیک را در سایت های تولیدی خود در تهران، مازندران، فارس، سمنان و کرمانشاه در دستورکار داشتند اما سال گذشته تنها در سایت غربی خود در شهرستان صحنه استان کرمانشاه 463 دستگاه از این خودرو را تولید کردند. آمارهای وزارت صمت نشان می دهد امسال نیز تولید این خودرو تا پایان اولین ماه از فصل تابستان متوقف مانده است.
چهارم:ایران خودرویی ها تولید یک محصول از خانواده پژو 207 را نیز در بازه زمانی یاد شده متوقف کردند.پژو 207 صندوقدار با گیربکس دستی محصولی است که آبی های جاده مخصوص تا پایان تیرماه 99 در مجموع بیش از 340 دستگاه از آن را تولید کردند اما درآمارهای منتشر شده تا پایان تیرماه سال جاری نشان می دهد خبری از تولید آن نیست.
پنجم:رانا معمولی پنجمین محصول ایران خودرو است که تولیدش در 4 ماه ابتدایی سال جاری متوقف شده است. آبی های جاده مخصوص تا پایان تیرماه سال گذشته تولید 178 دستگاه از این محصول سدان خود را نهایی کرده بودند اما تا پایان تیرماه 1400 یک دستگاه نیز از این محصول در خطوط تولید این خودروساز دیده نشده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا