اخبار موتور سیکلت

افزایش ۳ برابری قیمت ۶۰ درصد قطعات موتورسیکلت/ دو چالش اساسی در پیش روی صنعت موتورسیکلت ایران

به گزارش یدکی مارکتز به نقل از تحلیل بازار، یک تولیدکننده موتورسیکلت در تاریخ 21 فروردین با اشاره به چالش‌ها و موانع تولیدی که ممکن است در سال ایجاد شود، اظهار داشت: اکنون تولیدکنندگان موتورسیکلت با دو چالش اساسی تغییر نرخ گمرکی و بخشنامه‌های بانک مرکزی مواجه هستند.

رحیم خداپسند ضمن اشاره به اینکه سفارش محصولی را شش ماه پیش دادیم، اکنون که برای ترخیص آن اقدام می‌کنیم با تغییر بخشنامه بانک مرکزی باید مابه ‌التفاوت نرخ ارز را به روز پرداخت کنیم، افزود: در اصل با این سیاست تورم را از واحدهای تولیدی می‌گیرند. پولی که به صورت ۱۰۰ درصد پرداخت کردیم را مجدد از تولیدکنندگان می‌گیرند.  

وی با اشاره به دلاری را که با نرخ ۱۲ هزار تومان خریداری کرده و براساس آن اسناد اعتباری باز کرده و خرید خارج انجام می‌دهیم ادامه داد: هنگامی که کالا به گمرک می‌رسد، براساس تغییر نرخ ارز که به طور مثال از ۱۲ هزار تومان به ۱۵ هزار تومان رسیده، درخواست پرداخت مابه‌التفاوت می‌شود. هرچه هم می‌گویم پیش فروش انجام و با پول مردم اقدام به این مساله کرده و نمی‌توانیم افزایش قیمت دهیم، بخشنامه را عوض نمی‌کنند.

خداپسند با مطرح کردن بخشنامه جدید گمرکی، اظهار داشت: به تازگی گمرک تعرفه واردات را براساس نرخ روز دریافت می‌کند. این بدان معناست که به طور اتوماتیک هزینه واردات سه برابر شده در نتیجه قیمت قطعات وارداتی نیز سه برابر افزایش خواهد داشت. با این اوصاف حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد از کارخانه‌ها را از خط تولید خارج خواهند شد.

این تولید کننده موتورسیکلت با اشاره به تاثیر تصمیمات مسئولان در بازار موتور سیکلت بیان کرد: این مساله در بازار موتورسیکلت تاثیر بسزایی دارد، زیرا حدود ۶۰ درصد قطعات این صنعت و بازار که پر مصرف بوده از طریق واردات تامین می‌شود، با افزایش سه برابری قیمت مواجه خواهند شد. مجدد باید تکرار کنم که هزینه‌های گمرکی را با دلار روز دریافت می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

تاریخچه صنعت موتورسیکلت ایران

می‌توان انتظار افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی بهای موتورسیکلت و قطعات آن را در بازار داشت!

۶۵ درصد موتورسیکلت در داخل تولید می‌شود/ افزایش قیمت موتورسیکلت باید منطقی باشد

زودتر از دیگران از اخبار کارآفرینی باخبر شوید

برچسب هابانک صنعت موتورسیکلت ایران کویر موتور گمرک واردات یکتاز سیکلت کویر

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا