اخبار موتور سیکلت

استفاده از موتورسیکلت برقی در دستور کار قرار گرفت/ با مجموعه‌های استارت‌آپی وارد مذاکره شده‌ایم

به گزارش یدکی مارکتز، سید مناف هاشمی در حاشیه برگزاری رویداد بین المللی کلیماتون ۲۰۲۰ و در وبینار حمل و نقل پاک و کاهش آلودگی هوا با اشاره به اینکه کاهش آلودگی هوا و توسعه حمل و نقل پاک و به تبع آن مدیریت گره‌های ترافیکی در پایتخت مهمترین خواسته‌ی پایتخت نشینان است گفت: کثرت خودروها، افزایش مصرف سوخت‌های فسیلی در بخش حمل و نقل، ناوگان فرسوده انتشار گازهای گلخانه‌ای و به تبع همه موارد آلودگی هوا در شهر تهران سبب شده تهران در مسیر تغییرات اقلیمی و گرمایش زمین پیش رود، از این جهت موضوع کاهش گازهای گلخانه‌ای و مقابله با گرمایش زمین یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است.

وی اظهار داشت: یکی از شاخص‌های اصلی رسیدن به توسعه پایدار، کارآمدتر کردن حمل‌ونقل عمومی در شهرها اعلام شده است. زیرا حمل و نقل عمومی در کلانشهرها رابطه مستقیمی با دیگر چالش‌های شهری از جمله ترافیک و آلودگی هوا دارد. بنابراین بهبود وضعیت حمل‌ونقل عمومی یکی از مهم‌ترین رسالت مدیریت شهری در کلانشهرها به شمار می‌رود.

به گفته هاشمی استفاده و جایگزینی از انرژی‌های نو، توسعه فضای سبز که تأثیر زیادی بر کاهش گازهای گلخانه‌ای و آلودگی هوا دارد، نوسازی سامانه‌های حمل و نقل عمومی، برنامه ریزی کلانِ برای تحقق شهرِ انسان محور و توسعه حمل و نقل پاک و هوشمندسازی شهر یکی از برنامه‌های اصلی این معاونت حمل و نقل و ترافیک است.

معاون شهردار تهران وضعیت کنونی ناوگان حمل و نقل عمومی را تشریح کرد و گفت: شهر تهران ۲۵۰ کیلومتر مترو و ۱۵۰۷ دستگاه قطار دارد که روزانه (فارغ از ایام کرونا) بیش از ۲ میلیون سفر درون شهری را مدیریت می‌کند. این در حالی است که نیاز امروز شهر ۳ هزار دستگاه قطار مترو است و چنانچه خطوط ۶ و ۷ مترو نیز به طور کامل به بهره برداری برسد ۳ هزار و ۵۰۰ دستگاه قطار برای مدیریت سفر شهرنشینان مورد نیاز است.

هاشمی ادامه داد: توسعه نهایی خطوط مترو که بر اساس برنامه جامع حمل و نقل ریلی نوشته شده است ۲۵۰ کیلومتر مترو دیگر باید به خطوط مترو فعلی اضافه شود این در حالی است که ساخت هر کیلومتر مترو نیازمند ۱ هزار میلیارد تومان اعتبار بوده است.به گفته هاشمی تهران ۶ هزار دستگاه اتوبوس داشته که بیش از ۳۷۰۰ دستگاه آن فرسوده است این در حالی است که نیاز امروز پایتخت ۱۰ هزار دستگاه اتوبوس است و نوسازی این ناوگان نیز ۵۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

معاون شهردار تهران گفت: حل دو مساله ترافیک و آلودگی هوا کار ساده ای نیست و نیازمند حمایت دولتمردان، شهرداری، مردم و ایده پردازان است. معتقدم تحقق یک حمل و نقل ایده آل و پاک نیازمند منابع مالی در بودجه سالانه کشور است.

معاون حمل و نقل، ترافیک با تاکید بر اینکه موضوع حمل و نقل عمومی دغدغه دولتمردان نیست گفت: در طول ۱۰ سال گذشته انباشتگی زیادی را در این بخش شاهد بوده ایم که امروز کار را سخت کرده است، در طول سال‌های اخیر شهرداری تهران برای حمل و نقل پاک بودجه خوبی را پیش بینی و برنامه‌های کلانی را اجرا کرده است که آن از دست می‌توان به توسعه خطوط ۱۰ گانه بی ار تی، احداث مسیرهای دوچرخه سواری در شهر اشاره کرد. اکنون ۸ میلیون سفر (در ایام فارغ از کرونا) ۸ میلیون سفر در شهر تهران به واسطه حمل و نقل عمومی مدیریت می‌شود که اگر تمامی برنامه‌های در طول ۱۰ سال گذشته با منابع مالی محقق می‌شد امروز ۱۲ میلیون سفر در شهر تهران از طریق ناوگان عمومی شهر صورت می‌گرفت.

معاون شهردار تهران در ادامه به برنامه‌های توسعه‌ای مدیریت شهری در زمینه ناوگان عمومی پاک اشاره کرد و گفت: استفاده از اتوبوس‌های برقی، موتورسیکلت های برقی در دستور کار است به طوریکه در این زمینه با مجموعه‌های استارت‌آپی وارد مذاکره شده ایم.

هاشمی با بیان اینکه شهرداری تهران عزم خود را بر توسعه حمل و نقل پاک بر اساس یک برنامه‌ی میان مدت جزم کرده است تصریح کرد: در سال‌های اخیر رویکرد حاکم بر شهرهای پیشرفته دنیا، توجه و تأکید به شهر انسان محور و به تبع آن حمل‌ونقل انسان محور است. در راستای نگاه انسانی به شهر، ایجاد زیرساخت‌های حمل‌ونقل پاک همزمان با تقویت حمل‌ونقل عمومی بسیار قابل اهمیت است.

زودتر از دیگران از اخبار کارآفرینی باخبر شوید

برچسب هاموتور برقی موتورسیکلت الکتریکى

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا